Hoşgeldiniz Üye Girişi veya Üye OlMutfakta Perde

Mutfak dekorasyonu için mutfak dolapları, tezgâh, fayans desenleri ve aydınlatma kadar perde seçimini de doğru yapmak gerekir. Mutfağınızın aydınlık, ferah, vintage tarzda ya da rustik havada olmasını istiyor olabilirsiniz. Desenleri, renkleri, modelleri ve uzunlukları değişen perdelerle mutfağınızda istediğiniz etkiyi kolayca yakalamanız mümkün.

Aydınlık Mutfaklar İçin Açık Renkli Perdeler

Açık renkli perdeler, koyu renkli perdelere göre gün ışığının içeriye daha çok girmesini sağladığından mutfağınızı daha aydınlık ve ferah gösterir. Tüller ve tüllerin üzerine asabileceğiniz açık renkli keten perdelerle mutfağınızı daha ışıklı bir hale getirebilirsiniz.

Dayanıklı Kumaşlar

Yemek yaparken oluşan ısıya ve buhara dayanıklı perdeler daha uzun ömürlü bir kullanım sunarlar. Evin diğer bölümlerindeki perdelere oranla daha çabuk kirlenen mutfak perdeleri için leke tutmayan kumaşları tercih etmeniz de yararınıza olur.

Küçük Mutfak Pencereleri İçin

Mutfak pencereleriniz küçükse kısa perdeler kullanmalısınız. Böylece pencerenin olduğu duvarın küçültülmüş gibi bir etki yaratmasını önler ve mutfağınız olduğundan daha ufak görünmemesini sağlarsınız.

Vintage Bir Tarz İçin

Mutfağınızda vintage tarz yaratmak istiyorsanız çiçekli ve geometrik desenli kumaşları tercih edebilirsiniz. Vintage dekorasyonda renk kullanımı serbesttir, ama renk karmaşası oluşmaması için perdenin renklerini mutfak dolaplarına uygun olarak seçmenizde fayda var. Mutfak masası takımında yer alan sandalyelerin minderlerini de perdenin kumaşıyla kaplayarak şirin bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Rustik Mutfaklar İçin

Doğadan ilham alan rustik dekorasyona sahip bir mutfağınızın olmasını istiyorsanız seçeceğiniz perdenin kumaşı keten olmalı. Ahşap perde halkalarına asacağınız perde, krem rengi ya da beyaz olabileceği gibi minik deniz mavisi desenlere de sahip olabilir.

Minimal Bir Etki İçin

Katlamalı perdeler son zamanlarda oldukça popüler. Takıp çıkarması da kolay olan bu perdeler mutfağınıza sade bir şıklık katabilir. Ayrıca minimal mutfak dekorasyonun değişmez parçalarından biri de jaluzi perdelerdir. Hem şık hem de gün ışığını içeri davet eden jaluzi perdeler, klasik tarzın dışına çıkmak isteyenler için ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Büyük Mutfak Pencereleri İçin

Mutfağınızın pencereleri büyükse dikey jaluzi perdeleri tercih edebilirsiniz. Daha klasik bir tarz istiyorsanız dantel ve iri desenli perdeleri de renk uyumuna dikkat ederek kullanabilirsiniz.

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır